ZAMĚŘENO NA EKOLOGII

A kde jinde začít, než u sebe. Na Festivalu Evolution bude ekologie jedním z hlavních témat.

I když můžete mít pocit bezmoci, že stav naší planety jako jednotlivec neovlivníte, jste na omylu. Každá malá změna totiž může výrazně ovlivnit budoucnost, ve které budou jednou vyrůstat naše děti. A kde jinde začít, než u sebe, ve své rodině a domácnosti? Festival Evolution je v tom s vámi. Letos již popatnácté.

Inspirovat se můžete třeba našimi vystavovateli, kteří se představí v sekci Eco World. Dozvíte se například, jak vypadá ekologická a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo - obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost.

Mezi vystavovateli, kteří se zaměřují na přírodní a ekologickou drogerii, se na Festivalu Evolution představí například Tierra Verde,  Bio-D či Seventh Generation. Skleněné nádobí můžete pořídit u firmy Lifefactory. Přírodní produkty pro tělo i domácnost včetně těch pro děti bude zastupovat Feel Eco nebo Zelená domácnost. Vychytávky pro moderní ekologickou domácnost zahrnující i látkové pleny budou k dostání na stánku firmy Bamboolik.

Ujít by vám neměl také stánek společnosti Essentials, kde si můžete zakoupit balíčky na výrobu přírodní kosmetiky, domácí lékárny nebo zde načerpáte inspiraci, jak být soběstačný. Už znáte EBUU? Jestli ne, tak to rozhodně nevynechejte jejich expozici, kde se dozvíte, jak tato půjčovna dětského oblečení funguje, a proč stojí za to o ní vědět. Pokud uvažujete, že si domů pořídíte kompostér, zamiřte na stánek firmy JRK Waste Management, který má web Meneodpadu.cz. Na své si zde přijdou i ti, kteří si chystají pořídit ekologické bydlení. Poradit se mohou na stánku společnosti Hliněný dům.

Pozadu nezůstane ani programová nabídka. Marek Lukesle ze společnosti Vratné lahve bude mluvit o plastovo-obalové problematice dneška. Dozvíte se vše o bezobalovém nakupování, kde a jak takové obchody fungují, nebo třeba o hlavních rozdílech mezi jednorázovým a vratným obalem.

Nataša Foltánová spolumajitelka firmy Tierra Verde vám zase poradí jak na bezodpadovou domácnost. Zjistíte, že i malé krůčky, které může udělat každý z nás, ovlivní to, jak bude vypadat náš svět v budoucnosti. A začít můžete právě u sebe. Společnou přednášku o permakultuře a o koncepci jedlých lesních zahrad povedou Lumír Kolíbal z nakladatelství Dharmagaia, Eva Hauserová z Permakultrura CS, Kateřina Horáčková z Permajoga.cz a Marek Kvapil Permasemínek. Dozvíte se nejen o tom, jak na permakulturní zahrady, ale řeč bude i o zkreslených představách a mýtech, které o této problematice kolují.

V rámci přednášky projektu #jsemlaskavec vám Dominika Trčková představí Věru Doušovou, která má na starosti Potravinovou banku. Potravinové banky nejenže pomáhají potřebným, ale také souzní s eko filozofií. Minimálně ze 75 % se totiž jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně. Bude v budoucnosti dost kávy, nebo nás čeká doba cikorková? Tuhle otázku si položí účastníci panelové diskuse Dario Soto Abril (generální ředitel Fairtrade International), Daniel Kolský (Mamacoffee.cz ) a Jaroslav Slámečka (Candycane coffee). Besedu bude moderovat Lukáš Hejlík, herec a food bloger.

Tak co, přesvědčili jsme vás dostatečně, proč byste si Festival Evolution neměli nechat ujít? Už teď se na vás v březnu těšíme a věříme, že společně o něco snížíme ekologickou stopu.

Festival pro všechny, kteří to vidí #prostejinak.


Vystavovatelé

Bio styl

Zdraví

Eco world

Osobní rozvoj

Alternativa