WormUP - Křupaví červíci

Jsme firma WormUP a vyrábíme jedinečný produkt - Křupavé červíky. Stalo se tak poměrně nedávno, že se výrobky z hmyzu objevily na našem trhu a jsou teď zkrátka v kurzu. Copak v Asii jsou na hmyz zvyklí, ale u nás v Evropě je to něco neobvyklého, čemuž se musela v prvé řadě přizpůsobit legislativa. Stáli jsme u zrodu nového evropského odvětví: Výroby potravin z hmyzu a dnes jsme největším ryze českým výrobcem.

Naše výrobky jsou především zdravé, chutné a zábavné!!! Po první ochutnávce následuje skoro vždycky to stejné: „Aha, ono je to fakt dobrý". Chutnají vlastně jako oříšky, ale jsou úžasně křupaví.

Hmyz je udržitelným zdrojem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek, naopak žádný cukr, laktózu ani chemické konzervanty. Konkrétně naši Křupaví červíci obsahují 50 % bílkovin a 30 % nenasycených mastných kyselin, což je prostě „pořádnej nášup". Chov hmyzu je navíc šetrný k životnímu prostředí a konverze vody a krmiva násobně lepší než u tradičních hospodářských zvířat.

Červíky (larvy potemníka moučného) odebíráme z Jaroměřic nad Rokytnou z moderní farmy. Chov probíhá v boxech, kde jsou udržovány optimální podmínky. Červíci jsou krmeni krmnými směsmi, zeleninou, ovocem či chlebem.

Po dodávce červíků následuje očista trávícího traktu a šetrné usmrcení v horké vodě (trvá do 1 s). Pak červíky sušíme horkým vzduchem, obalujeme v nejlepším koření a balíme do pytlíčků. Vše je poctivá ruční výroba. Křupavé červíky vyrábíme hned v několika příchutích. Začínali jsme se slanými, česnekovými a s chilli. Teď vyrábíme i slanou skořici a kari.

Budeme se moc těšit, že se potkáme na festivalu Evolution, kde třeba vyzkoušíte něco nového, zdravého a křupavého!

www.wormup.com
« Archiv novinek

Vystavovatelé

Bio styl

Zdraví

Eco world

Osobní rozvoj

Alternativa