PROČ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ KOSMETIKU?

Víte, že průměrná žena každý den použije přibližně dvanáct kosmetických přípravků obsahujících 168 chemických přísad? Muži jsou na tom o něco lépe, každý den použijí v průměru „jen" šest přípravků, které obsahují zhruba 85 chemických látek. A výzkumy prokázaly, že to, co si nanášíme na kůži, nehty, vlasy, se z 60 % vstřebává do těla a dále pak do krevního oběhu. A to, co tělo neumí zpracovat, se v něm usadí. Řešení je přitom snadné - vybírat přírodní a biokosmetiku, která neobsahuje syntetické chemické látky, umělá barviva, parfemaci či látky ropného původu a je vyráběna pouze z přírodních látek. A kde jinde vybírat z té nejširší nabídky přírodní kosmetiky, než na Festivalu Evolution.


Podtrhněte svou přirozenou krásu s přírodní kosmetikou

Za přírodní a bio dekorativní kosmetikou různých světových značek můžete zamířit ke stánku firmy Já miluju BIO s.r.o. Najdete tu například německou značku přírodní kosmetiky Benecos, která na festivalu představí unikátní systém paletek na oční stíny. Vyzkoušet můžete Couleur Caramel, prémiovou značku francouzské certifikované dekorativní bio kosmetiky Alphanova nebo dánskou značku vlasové a pleťové bio kosmetiky a biopotravin Urtekram.

Používání kosmetických výrobků v bio kvalitě má nejen příznivý vliv na naši pokožku, ale rovněž také na životní prostředí. Ukázkovým příkladem je zastoupená značka přírodní kosmetiky Éminence Organic Skin Care, která nejen, že vyrábí kvalitní produkty obsahující jen bio ingredience, ale navíc ještě podporuje vysazování stromů v rámci projektu Forest for the Future a část zisku věnuje nadaci pro pomoc dětem. Kromě stánku Éminence Organic Skin Care můžete na festivalu navštívit také jejich přednášku se zaměřením na zdravé ingredience v kosmetice. Na festivalu rovněž najdete biodynamickou kosmetiku dieNikolai, která se pyšní nejpřísnější certifikací produktů na světě Demeter.

Značka Lavera představí novinky v dekorativní kosmetice. Na stánku Cosmetica Natura najdete bio kosmetiku ze zeleného jílu značky Argital. U firmy La Biorganica se můžete nechat zkrášlit dekorativní bio kosmetikou Zuii Organic nebo vyzkoušet 100% bio kosmetiku Inlight, kterou si oblíbila i Aňa Geislerová.


Kvalita od českých značek

Chybět ovšem nebudou ani české značky. Těšit se můžete na značku Saloos naturcosmetic, v jejichž sortimentu najdete aromaterapeutické produkty na pleť a tělo, nebo na Havlíkovu přírodní apotéku, která nabízí moderně zpracované produkty čerpající z tradičních přírodních receptur.

Mezi zastoupenými firmami budou také Nobilis Tilia s.r.o. s  přírodní certifikovanou aromaterapeutickou kosmetikou, nebo výrobce české aromaterapeutické kosmetiky Original ATOK.

S přírodní ozónovou kosmetikou se můžete seznámit v expozici firmy Diochi. Jak můžeme pomocí bioinformační kosmetiky ovlivňovat celkové zdraví, prozradí ve své přednášce Petr Švec, dlouholetý masér a poradce firmy Diochi. "Kůže je největší orgán našeho těla, naše hradba proti vnějšímu světu a velmi důležitý vylučovací a dýchací orgán. Když s kůží něco je, problém ovlivní celý organismus," vysvětluje Petr Švec, proč je dobré přemýšlet nad péčí o pokožku.

Znáte metodu No Poo neboli péči o vlasy bez použití šampónu? Název vznikl z anglického No Shampoo. Nejen o této metodě, ale i o pochopení principů péče o vlasy a pokožku promluví na přednášce Hana Moneam, hair stylistka a průvodkyně přírodní krásou.

A samozřejmě nemůže chybět ani téma bylinek. Aneta Benediktová ze Serafin byliny si připravila pro návštěvníky přednášky na téma Jarní hubnutí s bylinkami a Jaké byliny si na jaře naše tělo žádá, ve které se zaměří na jarní očistu.

Workshop spojený s přednáškou na téma Bylinky pro ženy zase chystá Hana Jánská.  „Budeme si povídat o bylinkách vhodných pro ženy. Zjistíme, jaké bylinky mohou být nápomocné při menstruačních potížích, problémech s otěhotněním nebo potížích v menopauze. Projdeme si zkrátka tím naším ženstvím od začátku až do konce a podíváme se na to, jak nám příroda může být v různých situacích nápomocna," říká tato poradkyně přírodní medicíny a dodává, že účastníci workshopu si odnesou vlastní detoxikační bylinnou směs.

Těšíme se na vás už v březnu na Festivalu Evolution, kde společně restartujeme tělo po zimě a dodáme mu tolik potřebnou novou energii.


Vystavovatelé

Bio styl

Zdraví

Eco world

Osobní rozvoj

Alternativa