OHLÉDNUTÍ ZA FESTIVALOVÝM PROGRAMEM

V programu se snažíme návštěvníkům ukázat co nejvíce cest, kterými se mohou vydat ke zdravému životnímu stylu. Je jasné, že těch cest je hodně, a že to, co sedí jednomu, nemusí být to pravé pro někoho jiného. Na festivalu si pak mohli tyto cesty obrazně projít.

Návštěvníci mohli porovnat přístupy klasické i alternativní medicíny, učili se odhalit svůj potenciál nebo si nechali poradit, co dělat, když je trápí problémy ve vztazích. Renomovaní koučové prozradili, jak naplno využít svůj potenciál nebo nastartovat kariéru, od psychologů jste se mohli dozvědět, co dělat, když vás trápí nízké sebevědomí.

Odborníci zájemcům poradili, jak vybírat potraviny i doplňky stravy, vysvětlovali přínosy přírodní kosmetiky nebo to, proč i malé krůčky jednotlivce v oblasti ekologie znamenají velký přínos pro naši planetu. Možnosti prevence autoimunitních onemocnění nastínila specialistka na výživu Eva Hájková, Barbora Harvišová se podívala na posílení naší imunity pomocí bylin a Petra Vašková se zamyslela nad tím, jestli je cukr opravdu hrozbou či drogou. Jeden z nejuznávanějších lékařů funkční medicíny Jan Vojáček prozradil, jak důležitá je míra odolnosti našeho organismu, zejména vůči stresu. Že při péči o zdraví nesmíme zapomínat ani na svou duševní pohodu, se zájemci mohli přesvědčit na přednáškách věnujících se osobnímu rozvoji.

Jak do svého života vnést skutečnou změnu poradil Mark Dzirasa, rodičům radil Milan Studnička, jak z puberťáka udělat parťáka a Petr Beneš mluvil o tom, jak se nezbláznit z digitálního světa. Ruku v ruce s osobním rozvojem jdou i další přístupy, které reprezentovaly například Lucie Königová, Marcela Avramopulu, Abhejali Bernardová nebo profesorka Anna Hogenová a docent Jiří Růžička. Svůj pohled na svět prozradili ve společné diskuzi také Ivan O. Štampach, Max Ščur a Šimon Grimmich.

Veronika Vieweghová a Petr Jan Křen se podívali na alchymii vztahů jako na věčné téma ve společnosti. Partnerská a rodinná poradkyně Charlotte Benátská vysvětlovala, co vůbec znamená spojení „pracovat na sobě" a nabídla tipy, jak ve vztazích předcházet konfliktním situacím, aby se oba partneři cítili ve vztahu dobře. Ondřej Lakomý návštěvníky zasvětil do fungování zákona přitažlivosti, který může být klíčem k uskutečnění snů. Jak sladit rozdílné intimní potřeby mužů a žen prozradili Lucie Sitařová a Martin Plas. Ivo Janeček nabídl teorii, že většina lidí sex prostě neumí, protože lidská sexualita má obrovské možnosti, ale lidé je neznají.

A protože některé věci zůstávají, jak se říká, mezi nebem a zemí, nechyběla ani témata, která umožňují nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu, a která reprezentovali například Helen Stanku, Robert Policar, Eva Baková, Vlastimil Bažant, a další. Jako vždy byly návštěvníky hojně vyhledávané pohybové workshopy, na kterých si mohli protáhnout tělo, vyzkoušet si jógu či dechová cvičení nebo se naučit základům meditace.
« Archiv novinek

Vystavovatelé

Bio styl

Zdraví

Eco world

Osobní rozvoj

Alternativa