Mezinárodní nezisková vzdělávací organizace

Toastmasters International je mezinárodní nezisková vzdělávací organizace, která pomáhá lidem rozšiřovat nejen jejich komunikační dovednosti, ale také zvyšuje jejich sebevědomí, schopnost přednášet před publikem, zbavit se strachu z veřejného vystupování a mnohem více.


V současné době má tato společnost více než 270 000 členů ve 116 zemích světa. Toastmasters International byla založena v USA (r. 1924) a od té doby pomohla lidem všech věkových kategorií.


Setkání Toastmasters jsou zcela zdarma a probíhají formou workshopu, ve kterém účastníci rozvíjejí své schopnosti v přátelské atmosféře a bez jakéhokoliv nátlaku. Setkání sestává z připravených prezentací a také z improvizací a každý příchozí si tak může vyzkoušet různé formy prezentace podle toho, na jaké dovednosti se chce nejvíce zaměřit. Na těchto setkáních není žádný oficiální školitel, místo toho si členové vzájemně předávají zpětnou vazbu. Tento proces zpětné vazby je klíčovou součástí úspěchu programu.


Kromě improvizace si zájemci také vyzkouší prezentovat pod časovým tlakem, využívat audiovizuální techniku, reagovat na dotazy a argumenty publika, a mnohem více.


Členové Toastmasters si tak osvojí řadu dovedností, které následně využijí nejen ve svém profesním životě, ale i v osobním. A pokud se chcete jen přijít podívat, nevadí. Zcela stačí, když budete jen poslouchat ostatní a aktivně se můžete zapojit, až ve chvíli, kdy se na to budete sami cítit. Aktivita v Toastmasters je zcela dobrovolná a můžete každé setkání pojmout způsobem, který je vám příjemný.


V České republice existuje v rámci organizace řada řečnických klubů, které probíhají buď v českém, anglickém nebo německém jazyce. Stačí si vybrat ten svůj na stránce www.toastmasterscz.com a přijít se podívat. Aktuální informace najdete taky na našem facebooku.


Těšíme se na Vás na stánku, kde pro Vás máme připravené zajímavé aktivity, soutěž a rádi zodpovíme Vaše dotazy.
« Archiv novinek

Vystavovatelé

Bio styl

Zdraví

Eco world

Osobní rozvoj

Alternativa