EtnoLatino - originální rukodělné výrobky

EtnoLatino navázala přímý kontakt se členy různých etnik (např. Kuna, Wayuu, Aymará, Mapuče) v několika latinskoamerických zemích a přiváží do Čech řadu originálních rukodělných výrobků, odrážejících kulturní bohatství jejich předků i potomků.

Nabízí šperky z palmového semene tagua, nazývaného rostlinná slonovina, neboť barvou a tvrdostí kost připomíná. Přirozeně bílé nebo barvené náušnice, náhrdelníky, prsteny, náramky, brože, klíčenky jsou ve srovnání s kamenem lehké a nestudí. Další exkluzivitou jsou šperky z modrého drahého kamene lazuritu (lapis lazuli), z kamene se  vzorem kříže nebo kytičky - quiastolit, z černé lávy a červeného korálu, z lastur z Rapa Nui nebo z koňských žíní a z mědi.

Můžete si vyzkoušet příjemně hebká a hřejivá ponča, vesty, šály, přehozy, svetry z lamí vlny, pro děti najdete i čepice, návleky či rukavice. Na léto se Vám budou hodit středoamerické haleny a blůzy. Odejít můžete v nových etno balerínách nebo kotníkových teniskách. Nejen pány určitě zaujmou huaské řemeny, tvořící součást kolekce koženého zboží, vedle batohů, kabelek, mošen, toaletních pouzder nebo peněženek. Budete překvapeni originalitou kombinace kůže a vyšívané moly nebo tkaného pásku. K výzdobě domácnosti najdete pestrobarevné deky, přehozy nebo vyšívané povlaky na polštáře.

Ať hledáte originální vkusný dárek, nebo si chcete udělat radost sami, přijďte se podívat!
« Archiv novinek

Vystavovatelé