České oblečení z biobavlny - BIOŠATNÍK

Jsme malá chráněná šicí dílna se sídlem v Trutnově. Zaměřujeme se na oblečení z barevně rostlé biobavlny, tzn., že většina našeho oblečení není barvená, ale využívá přirozeného zbarvení různých odrůd bavlníku. (Tyto odrůdy nejsou žádnou novinkou, např. v Jižní Americe je indiáni pěstovali již před mnoha tisíci lety, jen se na ně v konvenčním průmyslu pozapomnělo).

Pěstování i výroba běžné bavlny jsou bohužel velmi nešetrné k lidem a k životnímu prostředí. Velké množství chemikálií se používá při bělení a následném barvení textilií.

Při pěstování biobavlny a při výrobě našich materiálů je kladen důraz na ekologii a fairtrade, což zaručují certifikáty (GOTS, USDA apod.). Již samotný fakt, že se oblečení nebarví, je z hlediska ekologie a zdraví lidí ve výrobním procesu velmi přínosný.

V naší dílně zaměstnáváme mimo jiné i zdravotně postižené, vycházíme vstříc matkám s malými dětmi a snažíme se vytvářet příjemné a přátelské pracovní prostředí.

Kvalitou často předčíme běžné konfekční značky, jak nás o tom ujišťují naši vracející se zákazníci. Snažíme se navrhovat oblečení tak, aby bylo nejen ekologické, ale také slušivé a nadčasové. Používáme klasické i modernější střihy, kdy necháváme vyniknout krásu přírodních materiálů.

Těšíme se opět na Festivalu Evolution.

www.biosatnik.cz
« Archiv novinek

Vystavovatelé