V HLAVNÍ ROLI ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Jedním z hlavních témat festivalu je zdraví - právě zde můžete najít nejširší přehlídku všeho, co by vás mohlo inspirovat. Pod jednou střechou se tu sejde na čtyři sta tuzemských i zahraničních vystavovatelů a ve festivalových programech vystoupí více než 150 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků".

Aby tělo nebolelo

Někdo spoléhá na moderní medicínu, řada z nás využívá alternativní postupy či metody a nezřídka se obracíme na naše babičky o radu, jaká bylinka čemu může pomoci. Touha po zdravém těle i mysli je pro člověka přirozená, a tak se zajímáme o to, co je pro náš zdravý a kvalitní život prospěšné. A jsme pro to ochotni něco i sami udělat.

Během tří dnů se představí lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu, prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené „babské" rady. Dozvíte se, co dělat, když vás bolí záda, máte migrény, nebo se příliš stresujete. Nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování nebo jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky. Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech.

Ve zdravém těle zdravý duch

Ke zdravému životu neoddělitelně patří také pohyb, na festivalu tak budou zastoupeny ukázky cvičení, které posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, dechová cvičení nebo třeba bollywoodský tanec. Své zastoupení zde budou mít také terapie a léčebné postupy, dechové techniky nebo různá zdravotní cvičení, chybět nebudou energetická léčení nebo metody vycházející z hlubinné psychologie.