TO NEJLEPŠÍ PRO RODIČE A JEJICH DĚTI

Dětské programy, hrací zóny, tvořivé dílničky, hlídací koutek, ale také pohybové aktivity, výtvarné i hudební workshopy a semináře věnující se rozvoji talentů a dětského potenciálu. To je jen stručný průřez všeho, co můžete se svými potomky zažít na Festivalu Evolution.

Především páteční festivalový program bude věnovaný rodičům a jejich dětem.

Dozvíte vše, co jste kdy chtěli vědět o mateřství a rodičovství, ale báli jste se zeptat. Lékaři, pedagogové a další odborníci se zaměří na aktuální témata od porodních témat přes správnou výživu, péči o dětské zdraví až po inovativní možnosti vzdělávání či osobní rozvoj dětí.

Děti se zabaví třeba na workshopech restaurace Krmelec, kde si vyzkouší přípravu zdravé a veselé svačinky nebo na minikurzu zdravého vaření. Nebo si mohou vyrobit originální festivalovou památku ve výtvarné dílničce a bavit je bude určitě i malování barevnými písky

Hudby milovným dětem se bude líbit workshop Kamily Zenklové, na kterém se budou učit hře na citerku, a rodiče budou překvapeni, co všechno citerka rozvíjí (hudebnost, jemná motorika, logické myšlení, ale i logopedie. Pokud mají vaše ratolesti moc energie, mohou si ji vybít třeba na ukázkových lekcích jógy, tance nebo taiči.

Zatímco vy si v klidu nakoupíte nebo navštívíte vybrané programy, v dětském koutku Rossmánek pohlídají vaše děti a maminky zde najdou zázemí pro kojení i přebalování. Hlídají zde zdarma děti od 2 let a můžete je přivést na celý den nebo jen na pár hodin. Na děti tu čekají programy (tancování, deksové hry, soutěže) a ani tady nebude chybět tvůrčí dílna.

A na co se mohou těšit rodiče?

Nastávajícím i stávajícím rodičům, kteří mají zmatek v očkování, poradí Martina Suchánková ze společnosti Rozalio, jak funguje systém povinného očkování v ČR. Rodiče, kteří vybírají pro své ratolesti školu, by si neměli nechat ujít přednášku Pavla Kraemera z Institutu pro podporu inovativního vzdělávání, ve které vám prozradí výhody i nevýhody alternativních škol, čím se jednotlivé školy od sebe liší a jak najít tu správnou. Kalman Horvát představí MateMagiku, což je metoda akreditovaná MŠMT a naučí matematiku i děti, které jinak ve škole s tímto předmětem zápasí. Přijďte si i vy vyzkoušet netradiční sčítání, odčítání, násobení a dělení!

Jak odemknout dětský potenciál a být svému potomkovi pozitivním koučem, vám poradí Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná, kteří toto téma rozvinou v následné diskuzi s olympionikem Davidem Svobodou a bloggerkou Carrie Kirsten.

Během tří festivalových dnů se můžete těšit na mnoho dalších programů na toto téma a samozřejmě zde najdete také spoustu výrobků, určených právě dětem a rodičům.