NEJVĚTŠÍ NABÍDKA ZDRAVÝCH POTRAVIN

Na své si na festivalu přijde opravdu každý, ať už ten, pro koho je zdravý životní styl denním chlebem, tak i ten, kdo se teprve ke změně stravovacích návyků odhodlává. A to ať už ze zdravotních důvodů nebo prostě proto, že není spokojen se svou váhou.

Během tří dnů vás čeká nejen bohatá food zóna výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin, ale těšit se můžete také na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách.

Bio všude, kam se podíváš

Festival Evolution je největší přehlídkou certifikovaných potravin. Veškeré bio produkty najdete ve Střední hale a v Pravém křídle Průmyslového paláce. Téma kvality potravin a vliv výživy na zdraví bude ústředním tématem mnoha přednášek. Experti zájemcům prozradí, jak číst etikety a jak poznat kvalitní potraviny, nutriční specialisté zase poradí, jak se stravovat, když chceme zhubnout bez hladovění, nebo pomohou se sestavením jídelníčku při jarní očistě.

Autorka bestselerů, pedagožka a publicistka prof. Anna Strunecká se ve své přednášce Léčivé byliny a duševní nemoci bude zabývat bylinami, jejichž účinky v prevenci a terapii duševních nemocí byly prokázány jak tradiční, tak současnou medicínou. Posluchačům poradí, jak mohou pomáhat při změnách nálady, úzkosti a strachu, mírné depresi, poruchách spánku i paměti.

Specialistka na výživu Michaela Pavlíková zase prozradí, jak porozumět potížím spojeným s váhou.

A to není všechno, najdete tu také spoustu bezlepkových produktů, superpotravin a dalších specialit, například tyčinky s cvrččí moukou, zeleninové chipsy, mrazem sušené ovoce, domácí zmrzlinu, mandlové máslo atd. Neznáte? Tak přijďte ochutnat!